Menu
Your Cart

Vietnam - Kamboçya

Vietnam - Kamboçya
Vietnam - Kamboçya
Vietnam - Kamboçya

Alan Buluşması : 23 Ekim 2020 Cuma saat 23:00 

1. Gün:  İSTANBUL – SAYGON (HO CHI MINH) // 24 Ekim 2020 Cumartesi    

Turumuz Cuma akşamı saat 23.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 02.15’te Türk Havayolları TK168 sefer sayılı uçuşu ile Saygon’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17.00’da Saygon’a varış. Özel aracımız ile otelimize transferimizin ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restorantta alıyoruz. Geceleme otelimizde.    

2. Gün:  SAYGON // 25 Ekim 2020 Pazar    

Kahvaltının ardından panoramik Saygon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cu Chi Tünelleri turumuza katılabilirler. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra otele transfer. Geceleme otelimizde.     

Cu Chi Tünelleri Turu:   45 $ (Kişi başı)    

3. Gün:  SAYGON – SIEM REAP // 26 Ekim 2020 Pazartesi    

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak “Öğle yemekli Mekong Deltası” turuna katılabilirler. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Turdan sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer ve geceleme otelimizde.     

Öğle yemekli Mekong Deltası Turu: 80 $ (Kişi başı)    

4. Gün: SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT // 27 Ekim 2020 Salı    

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.    

5. Gün: SIEM REAP – HANOI // 28 Ekim 2020 Çarşamba    

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölü tekne turuna katılabilirler. Yapacağımız tekne turunda Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini yakından görüyoruz.  Tur bitimi havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.    

Tonle Sap Gölü tekne turu: 40 $ (Kişi başı)    

6. Gün: HANOI // 29 Ekim 2020 Perşembe    

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası yerel restoranda öğle yemeğimizi alıp otelimize transfer oluyoruz. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak “Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu”na katılabilirler. Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası tiyatrosunu izleyip akşam yemeğimizi alacağız. Eski kent merkezinde yerel bir ulaşım aracı olan çekçeklerle (rickshow) yapacağımız gece turundan sonra otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.    

Akşam etkinliği: Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu: 55 $ (Kişi başı)    

7. Gün: HANOI // 30 Ekim 2020 Cuma    

Kahvaltın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay turuna katılabilirler. Keyifli bir tekne turunda dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezi keşfedeceğiz. Adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi alıp, tur sonrası Hanoi otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.    

Öğle Yemekli Halong Bay tekne turu: 95 $ (Kişi başı)    

8. Gün: HANOI – İSTANBUL // 31 Ekim 2020 Cumartesi 

Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer olacağız. Saat 22.20’de Türk Havayolları’na ait TK168 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.    

9. Gün: İSTANBUL // 1 Kasım 2020 Pazar    

Yerel saat ile 04.55’te İstanbul Havalimanı’na hoş geldiniz.    


X Large Paket (Opsiyonel)        

 • Cu Chi Tünelleri           $45,00               
 • Öğle yemekli Mekong Deltası           $80,00               
 • Tonle Sap Gölü tekne turu           $40,00               
 • Akşam Etkinliği : Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu $55,00
 • Öğle Yemekli Halong Bay tekne turu         $95,00               

Toplam           $315,00                              

315 $ Yerine 295 $          

**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****    

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.  


Large Paket (Opsiyonel)      

 • Cu   Chi Tünelleri           $45,00               
 • Öğle   yemekli Mekong Deltası           $80,00               
 • Tonle   Sap Gölü tekne turu           $40,00               
 • Öğle   Yemekli Halong Bay tekne turu        $95,00               

Toplam           $260,00                             

260 $ Yerine 235 $          


**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****    

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.  

 TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Saigon/Hanoi - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
 • Saigon – Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Siem Reap – Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar 
 • 2.- 4.- 6. günlerde öğle ve 1. günde akşam yemekleri
 •  Programda dahil olduğu belirtilmiş geziler
 • Ho Chi Minh ve Hanoi şehir turları
 • Türkçe rehberlik hizmeti

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Yurtdışı çıkış fonu (50 TL) 
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Seyahat sigortası
 • Programda dâhil olduğu belirtilmemiş geziler
 • Ekstra turlar
 • Programda dâhil olduğu belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri 
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler
 • Vietnam (çok girişli) ve Kamboçya vizeleri


SIKÇA SORULAN SORULAR   

 • Sağlık           

Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına   herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında   yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz   şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca   musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu   tüketmenizi öneriyoruz.               

 • Vize Bilgileri           

Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize   uygulamaktadır. Vietnam yeşil pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi   alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi   acenteniz size 100 Usd karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak   misafirlerimiz kapıda 50-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2   Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir. Kamboçya   Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik   süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması   gerekmektedir.  2 Adet resim(arka   tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 30USD ödeme yaparak   vizelerini alabileceklerdir.  – Kapı   vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir.)               

 • Uçuş Süreleri           

İstanbul – Saigon:   10 saat // Hanoi – İstanbul: 12 saat               

 • Para Birimi           

Vietnam’ın para birimi Vietnamese   Dong’dur (VND). 1 USD yaklaşık 20.924 VND değerindedir. Kamboçya’nın para   birimi Cambodian Riel’dir (KHR). 1 USD yaklaşık 4.066 KHR değerindedir. Bu   gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda   bulundurmanızı öneriyoruz.               

 • Saat Dilimi           

Türkiye   ile her iki ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00   iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.               

 • Telefon Kullanımı           

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz   uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı   bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.               

 • Kıyafet ve Gerekli  Eşyalar           

Yanınıza kolayca giyip   çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu   pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da   hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih   etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de   getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası   gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların   şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.               

 • Yemek Kültürü           

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne   oldukça benzer bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı   öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız   yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.               

 • Elektrik           

Elektrik genellikle büyük   şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A   tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir.   Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho               

 • Alışveriş           

Hanoi’de ara sokaklara dağılmış   geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından   zengin olan Hanoi'de her şey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night   Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.        

 

Notlar

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Vietnam - Kamboçya Rota: Saigon(Ho Chi Minh) - Siem Reap -Angkor Wat - Hanoi -
24.10.2020 - 01.11.2020
8 Gece - 9 Gün
SEÇ
1.699 $