Menu
Your Cart

WESTERDAM ile GÜNEY AMERİKA & ANTARKTİKA - 03.01.2022

03.01.2022Santiago (1)/San Antonio - Puerto Montt - Puerto Chacabuco - Şili Fiyordları -  Amalia Buzulu/El Brujo Buzulu/Sarmiento Kanalı -
Macellan Boğazı/Punta Arenas/Cockburn Kanalı/Beagle Kanalı - Alley Buzulu -
Cape Horn/Drake Boğazı (Şili) Antarktika Yarımadası (3) (Antarktika)
Stanley (Falkland Adaları) Punta del Este - Montevideo (Uruguay)
Ushuaia - Puerto Madryn - Buenos Aires (1) (Arjantin)

 

 

 

1. Gün / 03.01.2022               İSTANBUL - SANTİAGO, ŞİLİ 

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, KLM Havayolları kontuarı önünde saat 15.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası KLM Havayolları’nın KL1614 no’lu seferi ile saat 17.55’de Amsterdam’a hareket. Yerel saat ile 19.35’de varış. Burada yapılacak aktarma sonrası KLM Havayolları’nın KL701 no’lu seferi ile saat 21.20’de Santiago’ya hareket. Geceleme uçakta..

 

2. Gün / 04.01.2022               SANTİAGO, ŞİLİ 

Yerel saat ile 11.30’da Santiago’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Otele giriş işlemlerinden sonra odanıza yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Santiago gündüz şehir/gece turu seçenekleri ile birlikte tam günün serbest olduğu bugün içerisinde Santiago’da hoşça vakit geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 

3. Gün / 05.01.2022               SANTİAGO/SAN ANTONIO, ŞİLİ 

Öğlen otelden çıkışı takiben bizleri bekleyen aracımız ile San Antonio Limanı’nda demirli olan Westerdam Gemisi’ne transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabininize yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz 18.00’de limandan hareket edecektir.
 

GÜN

LİMAN

ÜLKE

VARIŞ

KALKIŞ

4

Denizde seyir

 

 

 

5

Puerto Montt

Şili

08.00

17.00

6

Puerto Chacabuco

Şili

10.00

18.00

7

Şili Fiyordları’nda görsel seyir

Şili

 

 

8

Amalia Buzulu & El Brujo Buzulu’nda görsel seyir

Şili

 

 

Sarmiento Kanalı’nda görsel seyir

Şili

 

 

9

Macellan Boğazı’nda seyir

Şili

 

 

Punta Arenas

Şili

06.00

18.00

Cockburn Kanalı & Beagle Kanalı’nda görsel seyir

Şili

 

 

10

Alley Buzulu’nda görsel seyir

Şili

 

 

Ushuaia

Arjantin

14.00

20.00

11

Cape Horn ve Drake Boğazı’nda seyir

Şili

 

 

12

Denizde seyir

 

 

 

13

Antarktika Yarımadası

Antarktika

08.00

geceleme

14

Antarktika Yarımadası

Antarktika

-

geceleme

15

Antarktika Yarımadası

Antarktika

-

geceleme

16

Antarktika Yarımadası

Antarktika

-

18.00

17

Denizde seyir

 

 

 

18

Stanley

Falkland Adaları

08.00

17.00

19

Denizde seyir

 

 

 

20

Puerto Madryn

Arjantin

08.00

17.00

21

Denizde seyir

 

 

 

22

Punta Del Este

Uruguay

10.00

19.00

23

Montevideo

Uruguay

07.00

18.00

24

Buenos Aires

Arjantin

08.00

geceleme

 

25. Gün / 27.01.2022             BUENOS AİRES, ARJANTİN - İSTANBUL

Gemimizde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemleri ve takibinde limanda bizleri bekleyen aracımız ile Buenos Aires Havalimanı’na transfer. Arzu eden misafirlerimiz transfer öncesi ekstra tur seçeneklerinden birine katılabilir yada transfer sonrası valizlerini havalimanı emanetine bırakarak check-in saatine kadar Buenos Aires’te serbest zaman geçirebilir. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası KLM Havayolları’nın KL702 no’lu seferi ile saat 16.30’da Amsterdam’a hareket. Geceleme uçakta.


26. Gün / 28.01.2022             İSTANBUL

Yerel saat ile 09.45’te Amsterdam’a varış. Burada yapılacak aktarma sonrası KLM Havayolları’nın KL1613 no’lu seferi ile 11.30’da İstanbul Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile .16.55’de varış. Turumuzun sonu.

TUR ÜCRETİ :

TUR ÜCRETİ  (Kişi Başı)                               

 

İç Kabin

4599 Euro

İç Kabin Tek Kişi Farkı

1999 Euro

Kısıtlı Manzaralı Dış Kabin

-

Kısıtlı Manzaralı Dış Kabin Kişi Farkı

-

Dış Kabin

5749 Euro

Dış Kabin Tek Kişi Farkı

3149 Euro

Balkonlu Kabin

6129 Euro

Balkonlu Kabin Tek Kişi Farkı

3529 Euro

Suit Kabin

sorunuz

3/4. Kişi (yetişkin & çocuk)

sorunuz

Vize Bilgisi

Vizesiz program

Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda
03.01.2022 / 28.01.2022
()
İç Kabin
4,599.00EUR
6,598.00EUR
Dış Kabin
5,749.00EUR
8,898.00EUR
Balkonlu Kabin
6,129.00EUR
9,658.00EUR


NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

*Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

 *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

*Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

* KLM Hava Yolları ile İstanbul - Santiago / Buenos Aires - İstanbul arası gidiş-dönüş, ekonomi sınıfı uçak bileti

* Gemide 22 gece 23 gün tam pansiyon konaklama ve gemi içerisindeki tüm aktiviteler
* Havalimanı & Liman vergileri (1350 Euro)

* Santiago’da 1 gece, birinci sınıf otelde konaklama

* Programda belirtilen tüm transferler
* Seyahat sağlık ve iptal sigortası (70 yaş ve üstü yolcular için sigorta sürprimi uygulanır)

* Tecrübeli rehberlik hizmeti (Yeterli kişi sayısı sağlandığı takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)

* Geminin servis personeli bahşişleri (319 USD / gemide nakit yada kredi kartı ile ödenir)          

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler

* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, internet vb.)

* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

* Vize ücreti

* Yurtdışı çıkış harcı