Menu
Your Cart

TRANS SİBİRYA EXPRESS İLE EFSANE YOLCULUK / RUSYA – TATARİSTAN – MOĞOLİSTAN

07.07.2022Moskova – Kazan – Ekaterinburg – Novosibirsk – Krasnoyarsk – Irkutsk – Baykal Gölü – Ulan Ude – Ulan Bator

Moskova’dan başlayan, Sibirya ovalarından, muazzam Baykal Gölü’nün maviliklerinden geçerek Moğol Bozkırlarına uzanan unutulmaz bir macera… UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde bulunan bir çok tarihi eser, Baykal Gölü’nde muhteşem bir tekne gezisi, Moğolistan’da yurt çadırlarında konaklama, yol boyunca keyifli manzaralar, değişik lezzetler…

…Dünya’nın üçte birini keşfedeceğiniz hayatınızın yolculuğu sizi bekliyor.

01.Gün |04 Ağustos 2022 |Perşembe - İSTANBUL - MOSKOVA

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50 ’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:40’da Moskova’ya varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra, şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında; Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası DUMA) Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Moskova’nın simgelerinden Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, görülecek yerler arasındadır. Geziler sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme, serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.         

02.Gün |05 Ağustos 2022 |Cuma MOSKOVA - TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin turumuza başlıyoruz. Altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedraller, dünyanın en büyük topu, dünyanın en büyük çanı bu turda göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra Moskova’nın ünlü metrosu ve Arbat caddesini gezeceğiz. Öğle yemeğinden sonra ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği sonrasında tren garına transfer oluyor ve maceralı yolculuğumuza başlamak üzere, bize ait olan vagonumuza yerleşiyoruz. Trenimiz hareket ediyor. Konaklama trenimizde.

03.Gün |06 Ağustos 2022 |Cumartesi - KAZAN - TRANS SİBİRYA TRENİ

Kompartımanımızda alacağımız sabah kahvemiz sırasında trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Kahvaltı sonrası şehri keşfetmek üzere trenimizden ayrılıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alıyor ve tekrar tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

 

04.Gün |07 Ağustos 2022 |Pazar - EKATERINBURG

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sonrası, Rusya’nın en önemli finans, endüstri ve kültür merkezlerinden biri olan Ekaterinburg şehrine varıyoruz. Buradaki otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizin ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Burada yapacağımız şehir turumuz sırasında; 1918’de son Çar II. Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “Kan üstündeki Katedral” Avrupa ve Asya sınır noktası, ülkenin ve şehrin önemli kutsal sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

05.Gün |08 Ağustos 2022 |Pazartesi - EKATERINBURG - TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlara ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor . Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Bu unutulmaz tecrübenin ardından şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

06.Gün |09 Ağustos 2022 |Salı - NOVOSIBIRSK

Kahvaltımızı kompartımanımızda alıyoruz ve tren yolculuğumuz devam ediyor. Yol boyunca Batı Sibirya Ovaları, Sibirya’nın uçsuz bucaksız stepleri, geçtiğimiz küçük köy ve kasabalarındaki yerel yaşam manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuktan sonra akşam üzeri Sibirya’nın en büyük şehri ve başkenti Novosibirsk’e varıyoruz. (Öğle yemeğimizi trende alacağız) Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

07.Gün |10 Ağustos 2022 |Çarşamba - NOVOSIBIRSK - TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve Novosibirsk’i keşfetmek üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok. Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Daha sonra Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Profesörler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından Novosibirsk’e dönüyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde, dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi, Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

08.Gün | 11 Ağustos 2022 |Perşembe - KRASNOYARSK - TRANS SİBİRYA TRENİ

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Krasnoyarsk, Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden biriydi. Bu güzel şehir Yenisey Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

09.Gün |12 Ağustos 2022 |Cuma - IRKUTSK

Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından, Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek, öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Daha sonra Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Konserin ardından, şehirden 60 km mesafede bulunan Baykal Gölü kıyısındaki Listviyanka Köyü’ne transfer ve burada bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10.Gün |13 Ağustos 2022 |Cumartesi - BAYKAL GÖLÜ- TRANS SİBİRYA TRENİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Baykal Gölü’nde yapacağımız tekne gezisi için hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Gezimizin bitiminde İkutsk’a geri dönüyor ve bu güzel şehri keşfetmeye devam ediyoruz. Gezi sonrası şehir merkezinde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından tren garına transfer. Konaklama trende.

11.Gün |14 Ağustos 2022 |Pazar ULAN UDE- TRANS SİBİRYA TRENİ

Sabah erken saatlerde İrkutsk ile Baykal Gölü arasında yer alan dağlık bölgeyi geçiyor ve Ulan Ude’ye varıyoruz. Ulan Ude Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkentidir.

Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından, şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Datsan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Ulan Ude şehir turumuza başlıyoruz. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile Dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından buradaki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

12.Gün |15 Ağustos 2022 |Pazartesi - ULAN UDE- MOĞOLİSTAN SINIR GEÇİŞİ

Otelde erkenden alacağımız kahvaltının ardından, tren garına transfer ve Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’a hareket. Yolculuğumuz sırasında Moğolistan sınır geçişi yapılacaktır. (Sınırdaki yoğunluğa göre işlemler 2-3 saat sürebilmektedir. Bu sırada trenden inilmeyecektir.) Tam gün sürecek tren yolculuğumuz sırasında öğle ve akşam yemeğimizi trenin restoranında alacağız. Konaklama trenimizde.

13.Gün |16 Ağustos 2022 |Salı - ULAN BATOR (GÖKTÜRK YAZITLARI-TONYUKUK ABİDESİ)

Sabah erken saatlerde Moğolistan’a Ulan Bator şehrine varıyor ve kompartımanlarımızı boşaltıp Trans Sibirya Treni ile vedalışıyoruz. Kahvaltı sonrası Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Konaklamamızı bu gece Moğol göçmenlerinin “Gercamp” adını verdiği yurt çadırlarında gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi de yine burada Moğol kampımızda alacağız.

14.Gün |17 Ağustos 2022 |Çarşamba - ULAN BATOR

Kampta alacağımız kahvaltının ardından Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Burada Moğol usulü alacağımız öğle yemeğimizin ardından otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

15.Gün |18 Ağustos 2022 |Perşembe - ULAN BATOR - İSTANBUL

Otelde sabah kahvaltısı sonrası havaalanına transfer Türk Havayolları’nın TK237 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:50’de İstanbul’a hareket . Yerel saat ile 12:30’da İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

Kayıt Şartları

| Min. %15 ödeme ile ön kayıt imkanı          
|
Tur hareket tarihine 60 gün öncesinde bakiye kapama

İPTAL ŞARTLARI (2022 Sezonu)

|Tur hareket tarihinden  90 gün öncesine kadar CEZASIZ İPTAL hakkı (Tur hareket tarihinden 90 gün öncesine kadar Cezasız iptal hakkı sadece tren kısmı için geçerlidir. Uçak bileti kesintileri ve vize ücret kesintileri ayrıca yansıtılacaktır)           
| 89 gün – 60 gün arası %60 ceza uygulanır! 
| 59 gün – 30 gün arası %80 ceza uygulanır!             
|
29 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!      
 

NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece tren kısmı içindir. Uçak bileti ve vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!

TRANS SİBİRYA TRENİ VAGON ALTERNATİFLERİ

1.Alternatif: Standard Class Vagon

Kompartmanlarda 1 veya 2 kişi konaklama imkanı

 

Standart Class Vagon 7 yolcu + 1 rehber kompartmanı kapasitelidir. Her kompartman 2 ayrı yataklıdır. Ortak kullanım duş ve wc vagonun her iki başında yer almaktadır ve maksimum 16 kişinin kullanımı için tasarlanmıştır. Vagonlardaki merkezi havalandırma sistemi tren hareket halindeyken devreye girmektedir. Kompartman içerisinde kişisel kullanım için 220V prizler bulunmaktadır.
Kabin Ölçüleri:

Kompartıman Ölçüleri : 2x2  4m2

Yatak Ölçüleri : 65 x195 cm

 

2.Alternatif: Luxe Class Vagon
Kompartmanlarda 1 veya 2 kişi konaklama imkanı

 

Luxe Class Vagon 5 yolcu + 1 rehber kompartmanı kapasitelidir. Her kompartman 1 yatak ve ranza şeklinde açılabilen 2.yataktan oluşmaktadır. Her kompartmanda kişisel kullanım için duş ve wc bulunmaktadır. Vagonlardaki merkezi havalandırma sistemi tren hareket halindeyken devreye girmektedir. Kompartman içerisinde kişisel kullanım için 220V prizler bulunmaktadır.

 

Kabin Ölçüleri:

2,00 x 2,00 m = 4,0 m2

Yataklar 65 x 195 cm

 

Önemli Notlar

 

| Tren saatlerinde meydana gelebilecek değişiklikler nedeniyle program akışında değişiklik olabilir , turların sıralamasında değişiklik olabilir.           
| Standart kompartımanların içerisinde kişiye özel WC ve Duş bulunmamaktadır. Her vagonun sonunda ve başında ortak kullanımlı WC ve ortak kullanımlı duş bulunmaktadır.     
| Tur programımız günlük veya gün aşırı otel konaklamalı olarak düzenlenmiştir. Böylece şehirlerde daha çok zaman geçirme restoranlarda yerel lezzetleri tatma imkanı sağlandığı gibi tren yolculuğunun verebileceği yorgunluk ve monotonluk ta minumuma indirilmiştir.
|Tren yolculuğu özel kiralanmış vagon ile yapılmaktadır.
Her misafir yolculuğun sonuna kadar kendi özel kompartımanında seyahat etmektedir. Vagon her şehirde içindeki görevlileri ile birlikte emniyetli alanda bekletilmektedir. Böylece her şehre varışta fazla eşya ve bavul taşımaya gerek olmadan, sadece gerektiği kadar eşyanın taşınabileceği el çantaları ile gezilere ve o gece konaklama yapılacak otele gidilebilir. Her destinasyonda bavul taşıma gerekmemektedir.

Önemli Vize Bilgisi

 

*RUSYA (Yeşil Pasaportlara Vize uygulaması yoktur!)                       
Rusya umuma mahsus pasaportlara (normal pasaport) vize istemektedir. Vize için iki adet beyaz fonlu resim, pasaport ve orijinal davetiye gerekmektedir.          
Pasaport tipi ayrımı yapılmaksızın, Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir.

 

ÖNEMLİ UYARI: Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportu olan misafirler Rusya girişinde deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda
07.07.2022 / 21.07.2022
()
Kompartıman
6,525.00 EUR
8,425.00 EUR
04.08.2022 / 18.08.2022
()
1. Alternatif STANDARD CLASS VAGON (Ortak Duş ve WC Kullanımlı Vagon)
6,399.00 EUR
8,299.00 EUR
2. Alternatif LUXE CLASS VAGON (Kompartmanınızda kendinize ait Duş ve WC Kullanımı)
8,639.00 EUR
11,839.00 EUR


| Türk Havayolları ile İstanbul /Moskova / Ulan Bator / İstanbul gidiş-dönüş arası ekonomi sınıfı uçak bileti
| Moskova’dan Ulan Bator’a kadar 7 gece Trans Sibirya treninde konaklama

| Moskova’da 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama

| Ekaterinburg’ta 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
| Novosibirsk’te 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama                
| İrkutsk-Listviyanka Köyü’nde 1 gece butik otelde oda-kahvaltı konaklama
| Ulan Ude’de 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
| Ulan Bator’da 1 gece Gercampta ( Yurt Çadırı )  oda-kahvaltı konaklama
| Ulan Bator’da  1 gece 4*’lı otelde oda kahvaltı konaklama
| Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri

| Programda belirtilen tüm turlar (ekstra tur yok)

| Trans Sibirya treninde ikramlar (çay, kahve ve içecek )
| Programda belirtilen tüm transferler
| Yerel rehberlik hizmetleri
| Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

| Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır) (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.)     
 

| Lokal rehber, şoför ve Tren kompartıman görevlileri servis ücretleri. Tüm tur için kişi başı 150 Euro olup, tur sırasında nakit olarak toplanacaktır)
|
Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
| Rusya Vize ücreti (180 Euro)
| Seyahat iptal sigortası
| Yurt dışı çıkış harcı