Menu
Your Cart

5*MONARCH COUNTESS GEMİSİ İLE SEN NEHRİ & PARİS & NORMANDİYA TURU

30.08.2022Tur Rotası

GÜN

LİMAN

ÜLKE

VARIŞ

HAREKET

01

Paris

Fransa

--

--

02

Paris

Fransa

--

16.00

03

Vernon

Fransa

04.00

12.00

04

Le Havre

Fransa

05.00

18.00

 

Caudebec en Caux

Fransa

23.30

--

05

Rouen

Fransa

17.00

--

06

Rouen

Fransa

--

02.00

 

Les Andelys

Fransa

08.00

11.00

 

La Roche Guyon

Fransa

15.00

19.00

07

Paris

Fransa

--

--

1.Gün |30.08.2022                          İSTANBUL – PARİS

İstanbul Yeni Hava limanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 07.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1823 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.10’da Paris’e hareket. Yerel saat ile 12.50’de Paris’e varış . Varışın ardından Panoramik Paris Şehir Turu. Gezi esnasında Rivoli Caddesi, Vendome Meydanı, Notre Dame kilisesi, Quartier LatinSemti, Saint Germain Semti, Eiffel Kulesi, Zafer Anıtı, Opera binası, Louvre Müzesi,Pantheon, Orsay Müzesi, Concorde Meydanı, Champs Elysees, Trocadero Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde nehir gemimize transfer. Check-in ve kabinlere yerleşme sonrası ‘’Hoş Geldiniz’’ kokteyli ve Akşam yemeği.

Akşam dileyen misafirler için ekstra olarak Paris Gece Turu. Paris’in şiirlere ve şarkılara konu olmuş önemli cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini bu turumuzda göreceğiz; Opera Binası, Vendome Meydanı, Concorde Meydanı, Eiffel manzaralı Trocadero Meydanı ve son olarak, dünyanın en şık caddesi Champs Elysees. Gecemizi dünyanın en ünlü kabarelerinden biri olan Lido'nun muhteşem showunu, şampanya eşliğinde seyrederek bitiriyoruz. Tur sonrası gemiye dönüş ve geceleme gemide.

2.Gün |31.08.2022                          PARİS               

Gemide alınacak kahvaltı sonrası(extra) harika bir Paris turu size bekliyor. Önce şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ne çıkıyoruz(hava sartlarına bağlı olarak iptal olabilir). Burda verilecek serbest zamanınızı kahvenizi yudumlayarak ya da teleskoplarla manzaranın detaylarını keşfederek geçirebilirsiniz. Daha sonra, şehrin kuzeyinde en ilgi çeken merkezlerden biri olan Moulin Rouge ‘un bulunduğu Pigalle semtinden geçerek, günümüze halen bohem yaşamın devam ettiği “ Ressamlar Tepesi” adıyla da bilinen Montmartre Tepesi’ne gideceğiz. Burada Tanrı’nın resmedildiği Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, Ressamlar Tepesi’ndeki yürüyüşümüze başlıyor ve ünlü şarkıcı Dalida’nın evini, Montmarte üzüm bağlarını, St. Denis heykeliyle küçük parkı ve arka sokakları gezerek meydanda alışveriş ve yemek molası veriyoruz. Bu serbest zamanda ressamlarla pazarlık ederek bir portrenizi yaptırabilir ve evinize unutulmaz bir anıyla dönebilirsiniz.

Tur sonrası gemiye dönüş saat 16.00’da geminin hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.Gün |01.09.2022                          VERNON

Gece 04.00 sularında Vernon’a varış. Sabah kahvaltının ardından (Ekstra) olarak yapılacak Monet’in Evi ve Bizy Şato Turu. Bu turumuzda; Giverny'deki Claude Monet'in evini ve bahçelerini ziyaret edeceğiz. Sanatseverler, nilüferler, Japon köprüleri ve zarif söğüt ağaçları gibi Monet'nin en sevilen resimlerinde ölümsüzleştirilen görüntüleri hemen tanıyacaklardır. Ünlü bahçelerinde ve kırk yıldan fazla yaşadığı evinin etrafında dolaşacak, Versay'ın zenginliğinden ilham alan 18. yüzyıldan kalma muhteşem Château de Bizy'yi ziyaret edeceğiz. Saray ve bahçelerde eşlik edilen bir turun keyfini çıkaracağız.Tur sonrası gemiye dönüş. Saat 12.00’de geminin hareketi.

 

4.Gün |02.09.2022                          LE HAVRE

Sabah 05.00’de Le Havre’ye varış. Sabah kahvaltısının ardından Le Havre Şehir Turu.

Fransa'nın kuzeybatısında, Sen Nehri üzerinde kurulu bir kent olan Le Havre bölgenin en kalabalık merkezidir. Le Havre aynı zamanda "La Porte Océane" (okyanus kapısı) olarak da bilinir. Normandiya'nın Rouen'den önceki en büyük şehriydi. Aynı zamanda Fransa'daki ilk büyük ihracat kapısıydı.

Yürüyüş turumuzdan  sonra gemide öğlen yemeği ve ardından güzel yarı ahşap evlerin sıralandığı dar Arnavut kaldırımlı sokakları ile meshur Honfleur (extra )turu için aracımız ıle gemiden hareket  ederek varısta Honfleur yürüyüş turuna başlıyoruz

Ressamları ve müzisyenleri ile ünlü bir şehir olan Honfleur, Normandiya'nın en güzel liman şehridir. Kuzey Fransa'nın Normandiya bölgesindeki Calvados bölümünde, Sen Nehrinin İngiliz Kanalı ile buluştuğu haliçte yer alan büyüleyici bir şehirdir. 16. ve 18. Yüzyıllara ait mimari yapıları ile eski liman bölgesi olan “Vieux Bassin”, Claude Monet, Eugene Boudin, Gustave Courbet ve Johan Jongkind gibi önemli sanatçılara ilham kaynağı olmuştur.  Sakin bir limanı çevreleyen köhne eski evler, denize geçişi koruyan eski sur kalıntıları ve büyüleyici sokakların arkasındaki tarihi ile bizi kucaklayan şehrin bir liman olarak stratejik önemi, Yüz Yıl Savaşı'ndaki yıkımı, yeniden dirilişi ve hızla elde edilen serveti, Québec ile olan bağlantıları ve Empresyonist sanatçılara olan hayranlığı hakkında çok şey ortaya koyuyor. Rue des Boucheries (Kasaplar Sokağı), Honfleur'un en eski bölümü olan La Rue de la Prison'a (Hapishane Yolu), karanlık tarihi ve özünde Orta Çağ'a kadar uzanan Normandiyalı yarı ahşap evleri, kasabanın valisinin 18. yüzyıldan kalma evi, Saint-Catherine Kilisesi, Honfleur'a bakan 17. Yüzyıldan kalma Notre Dame de Grace şapeli, Arnavut kaldırımlı sokakları, yarı ahşap evleri, küçük tipik limanı ve eski balıkçı görülecekler arasındadır.

Tur sonrası gemiye dönüş ve saat 18.00’de geminin hareket. Akşam yemeği seyir halindeki gemide.

Saat 21.30 – 22.00 arası Tancarville teknik stop.

Saat 23.30’da Caudebec en Caux’a varış ve geceleme gemide.

5.Gün |03.09.2022                          CAUDEBEC EN CAUX – ROUEN

Sabah kahvaltısının ardından Abbayes Turu ;(Normandiya Manastırlar Turu) ve Sen nehri  Müzesi Turu. Tur sonrası gemiye dönüş ve saat 13.00’de hareket. öğlen yemeği seyir halindeki gemide. Saat 17.00’de Rouen’e varış ve Rouen Yürüyüş Turu. Kuzey Fransa'da Normandiya’nın tarihi başkenti olan Rouen, Sen Nehri üzerindeki bir liman kentidir. Roma döneminde ve Orta Çağ'da önemli olan Saint Maclou ve Saint Ouen gibi Gotik kiliseleri ve orta çağ yarı ahşap evleri ile ünlüdür. Notre Dame Katedrali'nin kuleleri birçok defa Empresyonist “Claude Monet” tarafından resmedilmiştir. Yükselen Gotik katedrali, eşsiz güzellikte restore edilmiş orta çağ mahallesi, antik kiliseleri, mükemmel müzeleri ve canlı kültürel hayatı ile Rouen, Normandiya'nın en ilgi çekici ve tarihi açıdan zengin yerlerinden biridir. Katılacağınız bir Sen Nehri turunda şehrin bilinmeyenlerini keşfedebilirsiniz. Özellikle Sanatsever gezginlerin uğrak durağı olan Rouen’de; Tarih ve Sanat Müzesini, bölgeye tarihi bir miras bırakan Joan of Arc'ın ayak izlerini takip etmeyi, bir zamanlar Orta Çağ'da suçlu mahkumların infaz edildiği yer olarak hizmet veren Eski Pazar Meydanını ziyaret etmeden ve burada bir kahve molası vermeden dönmemenizi tavsiye ederiz.

6.Gün |04.09.2022                          ROUEN – LES ANDELYS  - LA ROCHE GUYON 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.

Gece 02.00 sularında geminin hareketi. Sabah 08.00’de Les Andelys’e varış ve gemide alınacak kahvaltının ardından Les Andelys Turu ve Gaillard Şato Turu. Büyüleyici Les Andelys kasabasında rehber eşliğinde yapacağınız yürüyüş turunda, Seine Nehri'nin yukarısında yer alan Aslan Yürekli Richard'ın eski kalesi Château Gaillard'ın tarihini de keşfedeceğiz.(Şato yolu dik rampa ve merdiven çıkışlı olup tüm tur yaklasık 5km yürüyüş turu olarak gerceklesır). Tur sonrası gemiye dönüş ve saat 11.00’de hareket.

Saat 15.00’de La Roche Gyon’a varış ve Paris’in 75kilometre kadar kuzey batısında, Normandiya sınırında, arabayla yaklaşık 1 saatte ulaşabileceğiniz küçük ama çok sevimli bir köy olan La Roche Guyon’u keşfe çıkıyoruz.  Muhteşem Château de la Roche-Guyon – La Roche-Guyon Şatosu ile tura başlıyoruz. Şatonun, kayaların tepesine inşa edilmiş burcuna çıkmak için, kayaların içine oyulmuş epey dik bir merdiven çıkıp inmeniz gerekiyor. Yukarıda da şahane bir manzara var. Bu noktadan tüm köy ve Seine Nehri havzası ayaklarınızın altına seriliyor. Paris’e bu kadar yakın olan tarihi evlere ve kiliselere köyün birbirinden çekici ve sürprizlerle dolu sokaklarını gezerken hayran kalacaksınız. Burada yapacağımız muhteşem ve yorucu geziden sonra köy meydanında bir yorgunluk kahvesi içmek iyi gelecektir. Tur sonrası gemiye dönüş saat 19.00’da geminin hareket. Öğlen ve Akşam Yemekleri, geceleme seyir halindeki gemide.

07.Gün |05.09.2022            PARİS – İSTANBUL

Sabah Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra özel aracımız ile Paris Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1824 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.15’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 18.45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

İlave Ücretler

 

Kişi Başı

Havalimanı ve Liman vergileri

400 Euro

Gemi Personeli Servis Ücreti

(Günlük kişi başı 11 € toplamda kişi başı 88€ kabin hesabınıza eklenecektir)

88 Euro

Vize Ücreti (Bu seyahat için Schengen vizesi gerekmektedir)

Sorunuz!

İptal ve İade Şartları;

Tur Hareket tarihine;

 • 120 - 31 gün arası %10                        
 • 30 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!

                                                                  
NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir. Uçak bileti ve varsa vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!

5*MONARCH COUNTESS GEMİSİ:        

 2010 yılında inşa edilen, 110 metre uzunluğunda, 11,40 metre genişliğindeki gemi deneyimli personeli ile 69 kabin(4 suit kabin dahil) konaklama kapasitesiyle 138 yolcuya hizmet verebilmektedir. Birinci sınıf bir yolcu gemisi olan Monach Countess gemisinde 4 yolcu güvertesi (3 kabin güvertesi), 3 salon, 2 bar, 1 restoran, 1 asansör, 39 mürettebat, (gemide yerleşik doktor), 1 jakuzili Güneşlenme Güvertesi (açık hava jakuzisi), SkyLight / Atriyum üzeri cam çatı örtüsü), güneşlenme alanı (şezlonglu), gölgeli oturma alanı (masalar, şezlonglar, açılır kapanır tenteler) , bisiklet istasyonları, güverte oyunları alanı (Dev Satranç Takımı).


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda
30.08.2022 / 05.09.2022
()
Ana Güverte Dış Kabin 16m2
1,999.00 EUR
2,798.00 EUR
Orta Güverte Dış Kabin 16m2 (Fransız Balkonlu)
2,399.00 EUR
3,398.00 EUR
Üst Güverte Dış Kabin 16m2(Fransız Balkonlu)
2,549.00 EUR
3,648.00 EUR
Suit 24m2 (Fransız Balkonlu)
2,899.00 EUR
4,148.00 EUR


 • THY ile İstanbul – Paris – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 5*MONARCH COUNTESS gemisinde 6 gece tam pansiyon konaklama
  • Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri
 • Profesyonel Türkçe Tur Liderlik Hizmeti (Grup sayısı minimum 20 kişi olması durumda verilecektir)
 • Gemide Canlı Müzik & Aktiviteler
 • Gemide 7/24 Çay & Kahve istasyonu
 • Kaptanların karşılama ve veda resepsiyonu
 • Gemide 1 kez Şarap Tadımı
 • Gala Yemeği
 • Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası
  • 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.

 • Havalimanı ve Liman vergileri kişi başı 400 Euro
 • Gemi personeli servis ücreti
  • Günlük kişi başı 11 € toplamda kişi başı 88€ kabin hesabınıza eklenecektir
 • Ekstra turlar
  • Ekstra Turlar Nakit Euro olarak ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir
 • Internet
 • Minibar
 • Seyahat İptal Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Vize ve servis ücreti Sorunuz!