Menu
Your Cart

5*BUTİK MS CRUCEVİTA GEMİSİ İLE ROMANTİK REN NEHRİTur Rotası

GÜN

LİMAN

ÜLKE

VARIŞ

HAREKET

01

Mainz

Almanya

--

23.00

02

Mannheim

Almanya

07.00

14.00

03

Strasbourg

Fransa

05.00

22.00

04

Worms

Almanya

08.00

14.00

 

Rüdesheim

Almanya

18.30

--

05

Rüdesheim

Almanya

--

11.00

 

Koblenz

Almanya

15.00

22.00

06

Köln

Almanya

03.30

20.00

07

Amsterdam

Hollanda

15.00

--

08

Amsterdam

Hollanda

--

 

01.Gün |21.07.2022 İSTANBUL ¬– FRANKFURT – MAINZ (ALMANYA)

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 04.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1587 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.10’da Frankfurt’a hareket. Yerel saat ile 10.15’de Frankfurt’a varış ve panoramik Frankfurt şehir turu sonrası Mainz limanında bizleri bekleyen nehir gemimize transfer (43 km). Gemimize check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 23.00’dE hareket. ‘’Hoş geldiniz kokteyli’’, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

02.Gün |22.07.2022 MANNHEİM

Sabah 07.00’de Mannheim/Speyer’a varış ve gemide sabah kahvaltısının ardından arzu eden yolcular için ekstra Heidelberg turu. Heidelberg, Güneybatı Almanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ile ünlüdür. Tur sonrası gemiye dönüş ve saat 14:00’de Strasbourg’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

03.Gün |23.07.2022 STRASBOURG

Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular için ekstra Strasbourg şehir turu ve Alsace Köyleri Turu. Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir. Alsace Köyleri Turu (Kuzey Vosges Bölgesel Doğal Parkı'nın bir parçası olan bu güzel doğal alan, UNESCO Dünya Biyosfer Rezervidir. Bölgeyi araba ile keşfetmek için, bir sürüş rotası kırsal alandan geçmekte ve Obernai ve Colmar'ın tarihi şehirlerini geçerek, Guebwiller'e kadar Molsheim'daki Ren Nehri'ne paralel uzanmaktadır. Bu pitoresk güzergâh, en güzel köylerin (bazılarının Fransa'nın "en güzelleri" olarak listelenmiş), mükemmel korunmuş ortaçağ kasabalarının ve kilise çan kulesinin etrafında kümelenmiş küçük evlerin bulunduğu şirin bir hikaye kitabı mezelerinin keşfine yol açıyor. Karakteristik Alsas tarzı, pastel boyalı yarı ahşap evleri neşeli çiçekli balkonlar ile süslenmiştir. Arnavut kaldırımlı sokaklar ve dar geçitler hoş yürüyüşlere izin verir.) sonrasında gemiye transfer. Saat 22.00’de hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

04.Gün |24.07.2022 WORMS – RÜDESHEİM

Sabah 08.00 civarı Worms’a varış ve kahvaltıyı takiben; misafirlerimizle Romantik Ren’in en güzel kasabalarından birisi olan Worm’u yürüyerek keşfediyoruz. Tur sonrası gemiye dönüş, 14:00’de hareket. öğlen yemeği gemide. Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek ve Lorelei Kayalıklarını, Şatoları çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyrederek saat 18:30’da Rudesheim’a varış. Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse Caddesinde yürüyüş turu ve serbest zaman. Rüdesheimer Kahvesini içmenizi tavsiye ederiz. Tur bitimi gemimize dönüyoruz. Geceleme gemide.

05.Gün |25.07.2022 RÜDESHEİM – KOBLENZ

Gemide sabah kahvaltısının ardından saat 08.00 gibi arzu edenler ekstra üzüm bağları ziyareti ve ekstra Siegfried mekanik Müzik Müzesini turuna katılabilirler. Müzik müzesine giderken yol üzerinde meşhur riesling şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını görüyoruz. 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız.

Tur sonrası gemiye dönüş ve 11.00’de Koblenz’e hareket.

Varışta Ren ve Mosel nehri manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüş turunda eski şehir, tarihi surlar, St. Castor Katedrali, Beethoven anıtı, Meryem Ana Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman ve gemiye dönüş. Saat 22:00’de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

06.Gün |26.07.2022 KÖLN/BONN

Gece 03.30’da Köln’e varış.

Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular için ekstra Köln/Bonn Turu. Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır. Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır. Tur sonrasında gemiye dönüş ve akşam yemeği gemide. Saat 20:00’de Amsterdam’a hareket. Geceleme gemide.

07.Gün |27.07.2022 AMSTERDAM

Öğleden sonra 15.00 gibi Amsterdam’a varış . Varışın ardından arzu eden misafirimizle extra Amsterdam Şehir ve Kanal Turu. Amsterdam gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası nehir gemimize transfer ve serbest zaman. Akşam saatlerinden arzu eden yolcular için ekstra Red light turu. Üzeri cam kaplı teknelerle Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında keyifli bir gezi sizi bekliyor ve red light adı ile bilinen meşhur sokağını da gezerek Amsterdam’da keyifli bir gece turunu tamamlıyoruz. Geceleme gemide.

08.Gün | 28.07.2022 AMSTERDAM - İSTANBUL

Sabah Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve özel aracımız extra olarak Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz. Tur sonrası Amsterdam Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1954 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:350’de İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23.05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

İptal ve İade Şartları;

Tur Hareket tarihine;

 • 60 gün’e kadar cezasız iptal hakkı           
 • 59 gün – 30 gün arası %70                   
 • 29 gün – 21 gün arası %90                   

20 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!       
NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir. Uçak bileti ve varsa vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!

5*BUTİK MS CRUCEVITA GEMİSİ :

2019 Kasım ayında tamamen yenilenen 5*Butik MS Crucevita Gemisi, 111,5 m uzunluğunda, 11,4m genişliğinde Fransız Balkonlu 57 kabini ile 110 yolcuya kendisini evinde gibi hissettiren şık dekoru ve konforlu ortamı ile zarif ve lüks butik yolcu gemisi. MPS Crucevita, teknede olağanüstü bir nehir gezisi deneyimi yaşamanızı sağlayan büyük bir yattan sonra tasarlanmıştır. Motorlu gemi, Crucemundo'nun amiral gemisi ve müşterilerin favorisi! Mükemmel ortak alanlar, restoran, bar, rahat kanepeler ve koltuklar ile salon ve harika şömine, spor salonu, anti-stres sauna, kütüphane, güzelce dekore edilmiş ve döşenmiş güneşlenme terası!


GEMİ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :          

 • Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.
 • Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
 • Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 • Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolculara aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz.
 • Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcuların pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizzat sorumludur.
 • Acentemiz, Yolcular ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması yolcular tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 • Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini (otel içeren paketlerde) değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve var ise 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.

 

 

UÇUŞ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :

 • Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
 • Programlarda havalimanında veya limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
 • Havalimanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcular tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri havayolu tarafından havalimanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcuların alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
 • Havayolları genel teamülünde bagaj hakki 20kg ile sınırlandırılmaktadır (Havayolu şirketine göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir). Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir.
 • Yolcuların kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

 

EKSTRA TURLAR ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :

 • Organize edeceğimiz ekstra turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
 •  Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, görevli personele yapılır. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri yolculara aittir. İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında; alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolculara iade edilir.
 • Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bazı bölümleri yürüyüş turu şeklinde yapılabilmektedir.
 • Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.
 • Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler minimum 15 kişi katılımcı için geçerli olup, yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ekstra tur maliyetindeki artış sebebi ile tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayan misafirler bu otobüslerden yararlanamazlar.

 • THY ile İstanbul Frankfurt/Amsterdam – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 5*BUTİK MS CRUCEVITA gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama
  • Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri
 • Profesyonel Türkçe Tur Liderlik Hizmeti (Grup sayısı minimum 20 kişi olması durumda verilecektir)
 • Gemide Canlı Müzik & Aktiviteler
 • Gemide 7/24 Çay & Kahve istasyonu
 • Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.)

 • Havalimanı ve Liman vergileri kişi başı 450 Euro
 • Gemi personeli servis ücreti
  • Günlük kişi başı 11 € toplamda kişi başı 88€ kabin hesabınıza eklenecektir
 • Ekstra turlar
  • Ekstra Turlar Nakit Euro olarak ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir
 • Barda ve yemekler esnasında alınan alkollü/alkolsüz içecekler
 • Internet
 • Minibar
 • Seyahat İptal Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Vize ve servis ücreti Sorunuz!