Menu
Your Cart

Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi

Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi
Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi
Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi
Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi
Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi
Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi
Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi
Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi

01.Gün |HANOİ        
Hanoi Havalimanında karşılama ve otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra serbest zaman. Dilerseniz 5* otelde dinlenebilir, veya Romantik West gölünde yürüyüşe çıkabilir. Şehri keşfedebilirsiniz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde…

02.Gün |HANOİ        
Kahvaltı sonrası düzenlenecek şehir turunda; günümüz Vietnamı’ının kurucusu Ho Chi Minh’in Mozolesi, Ba Dinh Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Vietnam’ın ilk üniversitesi de olan Literatür Tapınağı görülecektir. Turun ardından öğle yemeği bölgedeki sokak çocuklarını eğitmek için kurulmuş olan eşsiz bir restoran olan KOTO’da (Know One Teach One) alınacaktır. Öğle yemeğinin ardından, Fransız Koloni Döneminden kalma, 36 adet birbirini dik kesen küçük caddeden oluşan Eski Mahalle, İpek Caddesi, Kağıt Caddesi, Ayakkabı Caddesi, Bronz Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Bu turun ardından Vietnamlıların yüzyıllardan beri geleneksel olarak eğlence amaçlı yerel halka sergilemiş oldukları, dünyada suda icra edilen tek teatral gösteri olan Puppet Show’u seyredeceksiniz. Geceleme otelimizde.

03.Gün |HANOİ - HALONG BAY      
Kahvaltı sonrası, otel'den çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz ve UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan, eşsiz güzellikteki, yaklaşık 3000 adet adacıktan oluşmuş Halong Bay Körfezine hareket. Varışımız ile birlikte bölgenin en iyi butik yerel teknelerinden birine yerleşiyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde bir öğleden sonra sizleri bekliyor olacak. Öğlen & Akşam Yemekleri ile geceleme gemide.

04.Gün |HALONG BAY         
Kahvaltının ardından, körfezin el değmemiş bölgelerine seyahat etmek üzere tekne yolculuğumuz devam edecektir. Özel mürettabat ve usta şef de gezi boyunca hizmetinizde olacaklar. Tur boyunca sessiz plajlarda dinlenebilir, yüzebilirsiniz. Öğle yemeği özel şefiniz tarafından hazırlanacaktır. Öğlen & Akşam Yemekleri ile geceleme gemide.

05.Gün |HALONG BAY – HANOİ – SİEM REAP        
Körfezin ortasında sabah kahvaltınızı yaparken muhteşem kaya oluşumları ve manzarayı gözlemleme şansı bulacaksınız. Öğlen Siem Reap’e gitmek üzere gemimizden ayrılıyor ve Hanoi havalimanına transfer oluyoruz. Yol üzerinde yerel restoranda alacağımız özel içerikli öğle yemeğinin ardından Siem Reap’e uçuş. Varış sonrasında 3 gece kalacağımız otelimize yerleşme.

06.Gün |SİEM REAP  
Kahvaltı sonrası, 1200 yıllık geçmişe dayanan Kral 7.Jayavarman tarafından kurulan, dünyaca ünlü Khmer İmparatorluğu’nın son başkenti olan 9 km2’lik alana yapılmış olan Angkor Thom’u ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından, Prohm Tapınaği ziyaret edilecektir. Akşam Phare Kamboçya sirkinde, akrobasi, tiyatro ve müzik gösterilerini izleme imkanı. Geceleme otelimzide.

07.Gün |SİEM REAP  
Sabah erken saatlerde, güneşin doğuşunu izlemek üzere UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan, Angkor Arkeolojik Parkına (Angkor Wat) gitmek için otelden ayrılıyoruz. Turun ardından otele dönüş ve serbest zaman. Akşam gala yemeği.

08.Gün |SİEM REAP – KAMPONG KDEİ – PREK KDAM (Gemiye Biniş)      
Kahvaltı sonrası, otelimizden çıkış işlemlerini tamamlayarak, Emerald Waterways’e ait ödüllü gemimize yerleşmek için Prek Kdam’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde, Kampong Kdei’de vereceğimiz molada Ankor Köprüsünü göreceğiz. Öğle yemeği bölgede bulunan yerel bir restoranda alınactır. Ardından gemiye varış, yerleşme ve mürettebat ile tanışma. Gemimiz Kampong Tralach’a yol alırken özle şef tarafından hazırlanmış akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.

09.Gün |KAMPONG TRALACH - PHNOM PENH     
Kahvaltı sonrası Kamboçyanın eski başkenti Oudong'a hareket. Kamboçyalıların hac merkezi olan Oudong’da Budist tapınağını ziyaret ettikten sonra Kampong Tralach'a geçiyoruz. Öküz arabaları ile nehir kıyısından Kampong Tralach köyünü gezeceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş ve  öğle yemeği sonrasında dinlenmeniz için serbest zaman. Akşam yemek ve geceleme gemimizde.

10.Gün |PHNOM PENH       
Kahvaltı öncesi Kamboçya’nın başkneti bir zamanlar “Asyanın İncisi olarak da bilinen Phnom Penh’e uyanacaksınız. Bugün, Khmer Rouge ve Kamboçya tarihinin en karanlık günleri hakkında bilgi sahibi olacağız. Yapılacak olan turda, Choeung Ek’teki Ölüm alanlarını, hapishane ve işkence odalarını göreceksiniz. Tarihin yüz karası üzücü hikayeleri dinleyeceksiniz. Ardından Tuol Sleng Soykırım müzesini(S-21 olarak da bilinmektedir) ziyaret etme şansı bulacaksınız. Öğleden sonra, şehrin merkezinde bulunan, bahçeleri ve çarşıları ile ünlü görkemli Kraliyet Sarayı ziyaret edilecektir. Dileyen misafirlerimiz akşam, Phnom Penh’de ‘’tuk tuk’’ araçları ile şehri daha detaylı gezebilecek, Fransız koloni dönemine ait yapıları ve bulvarları daha yakından görme fırsatı bulacağız. Öğle & akşam yemekleri ve geceleme gemimizde.

11.Gün |PHNOM PENH – KAMBOÇYA/ VİETNAM SINIR GEÇİŞİ - HONG NGU    
Kahvaltı sonrası, yerel bir aile tarafından işletilen Lanh My A ipek üretim fabrikası ziyaret edilecektir. Fabrikada ipek üretimi, yapım ve işlenme süreçli hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Öğlen gemiye dönüş. Kamboçya ve Vietnam sınır geçişi manzalarını izleme şansı. Öğle & akşam yemekleri ve geceleme gemimizde.

12.Gün |LONG KHANH – AN LONG – HONG NGU
Kahvaltı sonrası, Long Khanh Adası turu yapılacaktır. Bu turda, yerel bir aileyi ziyaret edecek ve el dokuması eşarplar hakkında detaylı bilgi edineceksiniz. Sonrasında Hoa Hao Budist pagodası ve greyfurt bahçeleri ziyareti olacaktır. Öğleden sonra gemiye dönüş. Dileyen misafirlerimiz keşfe devam edebilirler. Öğle & akşam yemekleri ve geceleme gemimizde.

13.Gün |MY AN HUNG - SA DEC – MY THO
Kahvaltı sonrası, muazzam ve hiç bozulmamış yapısı ile My An Hung köyü turu yapılacaktır. Tur sonrasında gemimize dönecek ve Sa Dec’e doğru yol alacağız. Öğleden sonra varışımızı takiben, Kien An Cung’da bulunan Çin Cemaati ziyaret edecek, ve sonrasında Marguerite Duras’ın romanı L’Amant’a ilham veren Mr.Huynh Thuy Le’nin evini görme imkanı bulacaksınız. Şehir merkezindeki pazarlarda dolaşmak ve alışveriş yapmak için serbest zaman.  Öğle & akşam yemekleri ve geceleme gemimizde.

14.Gün |MY THO – HO CHİ MİNH CITY      
Kahvaltı sonrası, Hindistan Cevizi şekerleri ve meyve atölyelerini gözrmek üzere Dat Dua köy ziyareti yapılacaktır. Sonrasında Tan Long Padogası görülerek gemimize dönüş. Öğleden sonra Ho Chi Minh City’e gitmek üzere yola alacağız. Öğle & akşam yemekleri ve geceleme gemimizde.

15.Gün |HO CHİ MİNH CITY (Gemiden İniş)
Kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlayarak gemimizden ayrılıyoruz. Sonrasında yapılacak olan turda; Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali, Opera Binası, Savaş Müzesi, Dong Ru Caddesi ve şehrin en ikonik binası eski Başkanlık Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer. Öğle yemeği tur esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

16.Gün |HO CHİ MİNH CITY
Kahvaltı sonrası yapılacak olan turda, Vietnam-ABD savaşı sırasında Vietnamlıların 200 km yeraltı tüneli kazarak Amerikan saldırılarından korunabildikleri Cu Chi tünelleri gezilecektir. Yol üzerindeki pirinç tarlaları, köyler ve Güney Vietnam’a özgü yapılara hayran kalacaksınız. Tur sonrası Ho Chi Minh City'ye dönüş. Ve öğleden sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemek ve geceleme otelimizde.

17.Gün |HO CHİ MİNH CITY
Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Ho Chi Minh City Havalimanına hareket,  turumuzun sonu..

Kabin ve Fiyat
Alt kat Cat S – Üst Kat - Balkonlu Kabin (37 m2) 2,100.00
Alt kat Cat AP – Üst Kat - Panoramik Pencereli Kabin (23m2) 1,450.00
Orta Kat Cat A – Orta Kat - Panoramik Pencereli Kabin (25m2) 950.00
Üst kat Cat B – Giriş Kat - Panoramik Pencereli Kabin (22m2) 850.00
Üst kat Cat D – Alt Kat - Pencereli Kabin (23m2) 0.00

CRUISE ONLY GEMİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • 2019 yapımı, 5*Dlx Emerald Harmony gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama (Gemideki Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü öğle yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır)
 • Liman Vergileri (kişi başı 300 Usd)
 • 5* otellerde oda kahvaltı konaklamalar (2 gece Hanoi, 3 gece Siem Reap, 3 gece Ho Chi Minh City) 
 • Halong Bay’de 2 gece Butik tekne’de tam pansiyon konaklama
 • Yerel Havayolları ile programda belirtilen uçuşlar
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Programda ‘’dahil’’ olarak belirtilen yemekler
 • Gemide Öğle ve Akşam yemeklerinde şarap servisi
 • Gemi yolculuğu boyunca ücretsiz kahve, su, meşrubat ve bira ikramı
 • Programda belirtilen Tüm Turlar (lokal rehberler eşliğinde ve kişisel kulaklıklar ile)
 • Gemide kabinlerde ücretsiz su servisi
 • Kabin içerisi mini bar kullanımı
 • Özel yastık menüsü (suit kabinler için)
 • Gemi Personel Bahşişleri
 • Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir)

CRUISE ONLY GEMİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Uluslararası uçuşlar ve Havalimanı vergileri
 • İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır)
 • Vize ücretleri ve Yurt dışı çıkış harcı


Vize Ücreti Kamboçya (90 Usd) (Kamboçya tüm pasaport tiplerine vize uygulamaktadır) 
Vize Ücreti Vietnam (100 Usd) (Vietnam yeşil pasaport sahibi yolculara vize uygulamamaktadır)
Çift giriş Vietnam vizesi ülke girişinde (tur öncesi tarafımızdan temin edilen renkli çıktı halindeki davetiye ile) pasaport sahibi tarafından alınmaktadır. Davetiye alımı için pasaportunuzun renkli olacak şeklide scan edilmiş hali e-mail olarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Vizenin ülke giriş kapısında onayı için 2 şer adet renkli vesikalık fotoğraf seyahat esnasında yanınızda bulunmalıdır. 


İPTAL ŞARTLARI:

Tur Hareket tarihine;  

 • Kayıt günü ile 90 gün arası kişi başı 500 $
 • 89 gün – 60 gün arası %35    
 • 59 gün – 30 gün arası %50
 • 30 gün ve sonrası %100 ceza uygulanır!

2019 yılında suya indirilen Muhteşem Emerald Harmony Gemisi, 73m uzunluğunda, 42 kabin, 84 yolcu kapasiteli olup 40 mürettebatı ile eşsiz hizmet kalite anlayışındadır.  Geniş süit ve ortak alanların yanı sıra mükemmel bir personel / konuk memnuniyet oranını da seyahat boyunca tüm misafirlerine yaşatmaktadır. Diğer benzer büyüklükteki gemilerin aksine, Emerald Harmony özel olarak Ho Chi Minh City merkezine yelken açacak şekilde tasarlanmıştır. Odalarının ve ortak yaşam alanlarının her biri, otantik Asya tarzını çağdaş tasarımla birleştiren şık ve  modern şekilde dizayn edilmiştir. Tüm kabin tiplerinde; Ultra lüks banyo malzemeleri, bornozlar,  HD TV, ücretsiz Wi-Fi bulunmaktadır.


Mekong Nehri & Halong Bay Körfezi Rota: Hanoi(2) - Halong Bay(2) – Siem Reap(3) - Kampong Kdei – Prek Kdam - Kampong Tralach - Phnom Penh(2) - Kamboçya / Vietnam Sınır
21.11.2020 - 07.12.2020
16 Gece - 17 Gün
SEÇ
24.10.2020 - 09.11.2020
16 Gece - 17 Gün
SEÇ

Seçimler:

5.499 $